دِکا هاست


خرید هاست , هاست ابری , هاست ایران , سرور مجازی , ثبت دامین
مشاوره :
+۹۸ ۹۱۸ ۸۵۸ ۰۷۶۸
همین حالا تماس بگیرید

تفاوت هاست داخل کشور و هاست خارج از کشور چیست ؟

در چند سال گذشته بنا بر دلایل مختلف، ارگان ها ، سازمان ها و شرکت های دولتی موظف شدند که سایت های خود را از سرویس دهندگان خارجی به میزبانان داخلی هاستینگ انتقال دهند. اما این دو سرویس چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 

 

طی سالیان گذشته به دلیل ایجاد تحریم ها و محدودیت های گوناگون برای کاربران و شرکت های ایرانی و مشکلات و اختلالاتی که در اینترنت کشور پیش آمد، چند بار مشاهده شد که سایت هایی که در خارج از ایران و به خصوص آمریکا میزبانی می‌شدند، با مشکلاتی مواجه می شدند یا اینکه در چند مورد یکباره سایت غیرفعال می شد که ناشی از تحریم های آن کشور بر علیه ایران بود. بنابراین یکی از محاسن سرور های ایران ( که بر روی دیتاسنتر های ایرانی قرار دارند ) عدم وجود مشکلاتی از این دست است. اما نکته مهم تر در مورد هاستینگ های ایران این است که وقتی که شما آدرس وب سایتی را که در آمریکا واقع است وارد مرورگر خود می کنید، مسیری که طی می شود تا به دیتاسنتر برسد و به مرورگر بازگشت داده شده و برای شما نمایش داده شود ( Nodes ) بیشتر از مسیری است که شما برای دیدن یک سایت در هاست ( دیتاسنتر ) ایران طی می کنید و این مورد در سرعت لود شدن سایت شما موثر خواهد بود. مساله دیگری که در این مورد می توان در نظر گرفت این است که اگر بازدید کنندگان سایت شما بیشتر از ایران هستند و سایت شما کارایی محسوسی برای کاربران خارج از کشور ندارد، شما می توانید از هاست ایران استفاده کنید.
با توجه به این موضوع ، در طی چند سال اخیر شاهد افزایش تعداد دیتاسنتر ها در کشور هستیم ؛ از برترین و با کیفیت ترین دیتاسنتر های فعلی داخل کشور ، میتوان به پارس آنلاین ، آسیاتک و تبیان اشاره کرد.

تاریخ : ۶ مهر ۱۳۹۶ موضوع : آموزش ها
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
برای دریافت آخرین اخبار سیام و اعزام و شرایط ها عضو خبرنامه شوید